wtorek, 6 kwietnia 2010

Stary Chorzów, elektrownia


Stary Chorzów, elektrownia, 08.03.2001

Którą definitywnie rozebrano kilka lat temu.
I tych domów stojących przed nią też od dawna już nie ma.
Nie wiem, czy istnieje jeszcze budynek, z którego wykonałem tą fotografię?
O ile mnie pamięć nie myli, była to oficyna czteropiętrowej kamienicy, stojącej na początku pl. św. Jana, gdzie dalej w kierunku kościoła bożogrobców, można napotkać  ustawione szczytowo (względem placu), chłopskie zagrody o chyba osiemnastowiecznym jeszcze rodowodzie.
Po skrzypiących drewnianych schodach wszedłem na ostatnią kondygnację zdezelowanego budynku, otwarłem malutkie okno na półpiętrze (na całe szczęście nie było zabite gwoździami), wychyliłem się i kiedy naciskałem spust migawki, z gołębnika widocznego w dole na pierwszym planie, wzbiło się w górę kilka ptaków.
Jak policzyłem właśnie, minęło 3315 dni od tamtej krótkiej chwili.

2 komentarze:

  1. ojojo.....tam gdzie stoja garaze bylo nasze boisko o ile mnie pamiec nie myli to ten wysoki budynek znajdowal sie przy ulicy Kalusa(bylismy 1 gorolami ktorzy zamieszkali razem z Praczkami,Gorausami,Tykami,Marcami..innych nazwisk nie pamietam)a zdjecie chyba moglo byc zrobione z budynku znajdujacego sie naprzeciw szkoly podstawowej 24.Pomyslec gralo sie na metrowej warstwie pylu,wracalismy po grze w pilke czarny jak gornicy po szychcie.Czuwaj Krzysztof A

    OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.