piątek, 6 sierpnia 2010

Macewy codziennego użytku

Łukasz Baksik, z cyklu Macewy codziennego użytku

Właśnie przedwczoraj via Facebook, dotarła do mnie informacja od Mike’a Urbaniaka o projekcie fotograficznym Łukasza Baksika, pod takim właśnie tytułem.
No więc spojrzałem na polecaną przez niego stronę Uptownfoundation i oglądnąłem sobie fotograficzny set, zapowiadający dużą wystawę w CSW Zamek Ujazdowski w październiku/listopadzie tego roku oraz publikację albumu.
Wszystko to wygląda bardzo interesująco.
Macewy zrabowane z żydowskich cmentarzy w nowych „funkcjonalnych” wcieleniach (może zaskoczyć tutaj i przerazić zarazem "inwencja" w wykorzystaniu tych pomników nagrobnych).
Przy okazji realizacji projektu „Niewinne oko nie istnieje” miałem się okazję przekonać, że ciągle jest to na polskich ziemiach zjawisko powszechne i jakoś nad wyraz bezboleśnie przyjmowane przez lokalne społeczności.
Ale biorąc pod uwagę to, co się dzieje ostatnio pod pałacem prezydenckim, czy może być inaczej?

4 komentarze:

 1. temat dość powszechnie znany jak sądzę, natomiast oglądając zdjęcia na wspomnianej stronie nie można nie być (kolejny raz) wstrząśniętym. bardzo potrzebny projekt moim zdaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat znany i nieznany jednocześnie. Bo dopiero teraz, tzn. od jakichś 10-15 lat zaczęło się o tym mówić. Mimo, że wcześniej "wszyscy wiedzieli"... Tyle, że "nie było problemu".
  Bardzo jestem ciekawy tych zdjęć i z niecierpliwością czekam na wystawę, bo oglądanie fotografii w realu, to najlepszy sposób ich weryfikacji. Spodziewam się, że będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. anonimom mówimy nasze zdecydowane: NIE! ;)

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.