sobota, 16 lipca 2011

Vestamager


Obrzeża Vestamager, 15.07.2011 (Nokia 2700)

Mnóstwo kapitalnej architektury. Przeciętna mieszkaniówka na takim poziomie, że nie wiem, czy i kiedy u nas coś takiego będzie budowane (czy w ogóle)? I wszystkie te budynki bez żadnych murów, ogrodzeń (zasieków i pól minowych), krat, bram z cieciami... Wszędzie można wejść lub podjechać na rowerze. Do tego autentyczna przestrzeń publiczna. Rzczywiście wspólna i w przemyślany sposób zorganizowana. Dużo też puszczonej na dziko roślinności. Czego może na załączonym obrazku nie widać, bo rzeczone domy są dopiero w trakcie budowy (pryzymy ziemi, z których się wyłaniają będą pokryte darniami trawy).
Bardzo mi podeszły te obiekty.

4 komentarze:

 1. i reklamami nie obklejone.. pięknie !!

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.youtube.com/watch?v=bOtDf00baZU pewnie znane, ja uwielbiam ten odcinek :) pozdrawiam, M.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te mieszkania nie sa tanie. W dość znanym budynku w kształcie ósemki (znanym już w fazie projektu) na samym końcu Vestamager, mieszkanie 106 m. kw. kosztuje 2 i pół miliona duńskich koron... (takie widzieliśmy ogłoszenie na szybie).
  Reklam oczywiście tutaj nie ma (ale nie jest to szczególnie dotkliwie odczuwalny brak).
  Co do Manna, Materny et consortes, śmiałbym się bardziej, gdybym nie znał ich występu w reklamie Kredyt Banku...
  POZDRO

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy to prawda, że w Szwecji, jak człowiek straci pracę, to państwo go utrzymuje na tym samym poziomie, ale może mu np. ograniczyć prawa rodzicielskie do momentu znalezienia nowej pracy?

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.