poniedziałek, 9 stycznia 2012

Wałbrzych, ul. SkarżyskaA właściwie zaplecze ulicy Skarżyskiej. Namiary na widocznego tu Trabanta znalazłem w albumie Andrzeja Ślusarczyka pt. Wałbrzych powidoki” (oczywiście była to fotografia czarno-biała). Ponieważ jednak zdjęcia w tej książce nie są podpisane, zgooglowałem pojawiające się w tle obiekty i na satelitarnej mapie odnalazłem nawet wspomniany wrak (w postaci kreseczki na dachu). 
Tak w ogóle, to muszę wreszcie napisać o albumie Andrzeja, który jest ważnym i ciekawym wydawnictwem. A gdy weźmiemy pod uwagę dokumentalne dokonania tzw. „szkoły jeleniogórskiej”, to w wielu aspektach widać też zdecydowaną przewagę autora „Powidoków”. 

Wczoraj dzienna liczba odwiedzin przekroczyła po raz pierwszy liczbę 200 (konkretnie licznik stat4u pokazał 235 wejść), więc z w/w okazji kolejny motyw z serii byle co i byle jak albo jak to kiedyś napisał mi w komentarzu pewien troll z warszawskim IP (pisownia oryginalna) w TEJ! oplsce  ;)

6 komentarzy:

 1. takie foty dokonują rozłamu mojego widzenia w tym cyklu - jak patrzę na ten kadr, to jego atrakcyjność (abstrakcyjność) wzrasta, gdy przestaję patrzeć na niego "przestrzennie" i wymazuję warstwę informacyjną, a druga strona to ta część, gdzie właśnie informacyjność i przestrzenność biorą górę. Ten rządzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. I to biega m.in. żeby nie było jednoprzestrzennie. Oczywiście na ile sam motyw/obiekt/lokalizacja na to pozwolą. Nie zawsze jest tak "wszechstronnie"...
  Tak sobie myślę, że książka, tzn. ew. książka ;), powinna mieć układ z jednym zdjęciem po prawej stronie i białą kartką po lewej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślisz? ;)))
  Na razie mam pomysł na Novatech Mat (wypróbowany kilkukrotnie), ale może jakieś inne podłoże. W każdym razie Arctic stanowczo odpada (jak go nazywają drukarze/maszyniści "papier dziurawy").

  OdpowiedzUsuń
 4. ja bym z tym materiałem poszedł do takiej drukarni, która sama wymyśli, jak to zrobić. Steidl??

  OdpowiedzUsuń
 5. :)
  Muszę nad tym jeszcze popracować.

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.