niedziela, 10 lutego 2013

Ulica Gliniana revisited


[Ruda Śląska - Czarny Las, ul. Gliniana, 08.02.2004]

"Lokalny koniec świata" (© Marek Locher) odwiedzony po 9 latach. Błoto jakby trochę inne, ale to zapewne kwestia pogody. Diametralnie inny na pewno widok z okien stojących tutaj domów - bo na hipermarket sieci Tesco*. 
Dwa lata wcześniej wysadzono w powietrze betonowe nogi silosów węglowych "Walentego" i teren byłej koksowni był systematycznie "plantowany" nawożonym tam kamieniem kopalnianym (nieporozwalane do końca betony kruszono jakiś czas mechanicznie).

*w tym momencie zacząłem się zastanawiać czy nie jest to przypadkiem Real albo Carrefour?

7 komentarzy:

 1. Tesco, na pewno Tesco :)
  A na terenie po koksowni stoi centrum Biedronki, na terenach nie do końca jasnych pod względem 'jakościowym' - właściciele się zarzekają że mają atesty, ale jak to jest na prawdę to nie wiadomo.

  Ze zmian w niedalekim sąsiedztwie, to na pewno wyburzona cegielnia oraz most (wąskiego toru jak się nie mylę) a wybudowany odcinek trasy N-S.

  Maciej Mutwil

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyburzyli cegielnię w końcu? Dawno tam nie byłem...

  OdpowiedzUsuń
 3. tak, prawie dwa lata wstecz. polecam odwiedzić, bo w takim razie na miejscu czekają ogromne zmiany w pejzażu

  OdpowiedzUsuń
 4. W tej cegielni pracowali ludzie zredukowani z koksowni i kopalni. Pamiętam jak kiedyś rozmawiałem ze złomiarzem (będzie ponad 12 lat temu...), który narzekał, że kiepsko tam płacili w związku z tym bardziej mu się opłaca(ło) "dekonstruować" Walentego...

  OdpowiedzUsuń
 5. ale tam jest jeszcze jedna cegielnia w Czarnym Lesie (widać na Googlach) i chyba jeszcze stoi, bo widziałem komin będąc kilka dni temu. Ten komin ukrył się w Twoim kadrze mniej więcej za ostatnim domem. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać, żeby nie odwiedzić tego miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, cegielnia działa, ale faktycznie jest troszkę ukryta

   Usuń
 6. Tej z Czarnego Lasu nie kojarzę. A ta vis a vis Fuck Donald'sa stała całkiem długo...

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.