piątek, 5 lipca 2013

Bytom-Karb, 04.11.2001Widok z widuktu w ciągu ulicy Wrocławskiej. Wracając wczoraj do domu dziewięćdziesiatką czwórką, zobaczyłem, że tych budynków (na których ktoś namalował znak szczęśliwych Hindusów) już nie ma... Żal.
Powyższe zdjęcie to skan z klasycznej odbitki, którą zrobiłem jakieś 11 lat temu podczas przygotowań do publikacji Czarno-Białego Śląska. Myślę, że nagatywowa żałobna ramka (w albumie zdjęcia pojawiły się bez żałoby) jest w tym przypadku jak najbardziej na miejscu.

5 komentarzy:

 1. Zastanawiam się, czy nie było (jest) Ci szkoda tych uciętych czubków wież? Kompozycyjnie całość gra, jednak ucięte wierzchołki sprawiają jednak wrażenie zepsutego kadru.

  OdpowiedzUsuń
 2. W ramie wszystko gra, nawet jak ciasno kadrujesz i ucinasz... Bez żałoby wychodzą mankamenty. Pierwotnie wszystko miało być w ramce. Jak zrobię ripleja "Czarno-Białego Śląska, to dosztukuję czubek drugiej wieży ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak na wszelki wypadek sfotografowałem w ubiegłym roku - w ostatnim stadium istnienia: http://3.bp.blogspot.com/-pnEjTpLBGCI/UYc7FCxnKxI/AAAAAAAAE1c/PfArlwc7_iM/s1600/BYT_KARB_hale_pofabryczne_01.jpg
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam byłem w styczniu i nawet wszedłem do jednej z tych hal
  http://damgan.blogspot.com/2013/01/bytom-karb.html

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.