środa, 30 października 2013

Środa z Die Stürmer?

Bo chyba tak teraz będzie się nazywać ta grupa malarzy-trolli (ew. The  Stürmers)? Nie wiem co mnie podkusiło, żeby zajrzeć na ich bloga (tzn. wiem, po prostu tradycyjnie zaglądałem na stronę Andrzeja Biernackiego, czołowego tropiciela układu i spisków na rodzimym artystycznym podwórku - to naprawdę rozrywkowa lektura i kliknąłem na ikonkę ich najnowszego posta). Krasnale-Stürmerzy, którzy nieustannie deklarują uwielbiebienie dla Jana Matejki, tym razem zajęli sie fizjonomią i osobą zmarłego przedwczoraj Tadeusza Mazowieckiego. I myślę, że z tym Matejką to oni faktycznie dobrze celują, ale chodzi im najwyraźniej nie o Jana, lecz o nieco młodszego malarza i plakacistę o imieniu Theo (jak kto ciekawy, niech zoogluje to indywiduum - mocne wrażenia gwarantowane). Anonimowe komentarze, jakie pojawiły się pod omawianym postem na ich blogu wskazują, że idzie o właśnie tego patrona artystycznych działań...


6 komentarzy:

 1. Wojtku, ale tam nie należy wchodzić, bez potrzeby, nie wchodzi się do wychodka, zwłaszcza, gdy brudny i brzydko pachnący. Ja wiem, że to kusi, takie abjektalne doznania, też to mam, ale ćwiczę odwykanie usilnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zauważywszy, że dotyczy to premiera Tadeusza Mazowieckiego wszedłem...
  Mam takie wrazenie, że wbrew temu jak się prezentują w mediach Krasnale/Stürmerzy - oczywiście w kominiarkach, ale różowych i w ogóle wyglądają na młodych osobników/osobniczki - to są jednak stare repy. Koszarowe dowcipy i te fekalno-genitalne aluzje przywołują na myśl malarzy z roczników '50. ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze można zamiast do wychodka pójść do komory gazowej...oprowadzi Mirosław Bałka...
  i w Berka można zabawić się ze Żmijewskim...
  Grunt ,że Wam chłopaki będzie pachniało...
  ps,
  Eh...intelektualiści...
  pzdr.
  gość niedzielny

  OdpowiedzUsuń
 4. Po Twoim długim okresie braku aktywności, muszę niestety stwierdzić, że Ci się wyraźnie pogorszyło...

  OdpowiedzUsuń
 5. a konkretnie to co Panu się nie podoba :
  zabawa w Berka ?
  http://www.fakt.pl/Polski-film-usuniety-z-wystawy-w-Berlinie,artykuly,135201,1.html
  -eh Wy artyści... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabawa w Berka Joselewicza?
  To mi się Faktycznie nie podoba ;))

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.