poniedziałek, 11 listopada 2013

Mam nadzieję, że jednak nie taka...


Katowice-Giszowiec, ul. Wojciecha, 14.10.2013

9 komentarzy:

 1. Możemy (chyba się zgodzisz?) być o niego ubożsi... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie zawsze nieco śmieszą tego typu obrazy. Widać, że to jakieś garaże, że pies z kulawą noga tam nie chodzi (mylę się bardzo?), więc pewnie siła rażenia się kurczy.

  Trochę jeździłem po Polsce (autobusami, stary dobry PKS) i kojarzę tego typu napisy na betonowych wiatach - "Narożniki górą! Narożniki pany!" - myślę, że to podobna rodzina plemiennych zawołań.

  OdpowiedzUsuń
 3. Peryferyjność tego zjawiska to pobożne życzenie... Owszem, tak się zwykle o tym pisze lub mówi w mediach (używając przy tym określeń w rodzaju: "margines", "chołota", "chuligani"). Ulica Wojciecha w Giszowcu peryferyjna nie jest. To jest dość duże osiedle, więc i publiczność też spora.
  Napisy na przystankowych wiatach, o których wspomniałeś są jednak zazwyczaj rasistowskie (lub zawierają taką symbolikę). Dwa lata temu jechałem z Łodzi do Gdańska i na odcinku do Włocławka, każdy przystanek PKS był obsmarowany tekstami o antysemickim charakterze. Spieszyłem się wtedy i żałuję, że nie sfotografowałem każdej napotkanej wiaty.
  Ale po co ja właściwie mam dymać do Łodzi, wystarczy przecież, że przejadę się w okolicach Krakowa...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak niestety mało peryferyjne jest to zjawisko kolejny raz pokazał 11.11 w Warszawie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to krzyczeli "patrioci" podczas marszu 11.11? "Za Polskę, za kraj, trzy razy Sieg Heil"... No i wtedy lewacka oraz genderowa tęcza pierwsza ich zaatakowała...

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałem piękny komentarz a propos tęczy: "Ciekawe, czy jak oni widzą tęczę w naturze to też im tak skacze ciśnienie?"

  Ech, to wszystko jest niestety bardzo mało zabawne :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. http://aszdziennik.wordpress.com/2013/11/11/to-tecza-zaczela-na-monitoringu-widac-jak-zaczepia-kobiete-a-kibice-ruszaja-na-pomoc/ ;)

   Usuń
  2. Albo gdy zauważą ją wreszcie na "Sądzie Ostatecznym" Memlinga ;))

   Zabawne, owszem, to wszystko nie jest...

   Usuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.