poniedziałek, 10 lutego 2014

Ruda Śląska, 14.01.2001

Na prośbę Krzysztofa Jaworskiego szukałem ostatnio zdjęć ze slideshowu z naszego pokazu w Zderzaku, który miał miejsce 9 października 2002 roku i był promocją książki Kapitał. Nie przypuszczałem jednak, że zachowało się oryginalne CD z tamtej akcji... Płytka początkowo nie chciała odpalić, ale po potraktowaniu detergentem do mycia szyb, udało mi się otworzyć obrazki i je skopiować. Zderzakowa projekcja zawierała 106 fotografii, z których mniej więcej tylko połowa weszła do albumu Czarno-Biały Śląsk. I np. we wspomnianym  slajdszole znalazły się widoczne poniżej zdjęcia, które nie zagościły też w naszym Kapitale (w słowach i obrazach). Wszystkie z negatywową ramką... (tak zresztą były reprodukowane w książce).
Robiąc 13 lat temu zdjęcia na Górnym Śląsku, bardzo często natykałem się na "znaki szczęśliwych Hindusów" (© Prokuratura Okręgowa w Białymstoku), malowane na murach...

Ruda Śląska, ul. 1 Maja, 14.01.2001

Ruda Śląska, ul. Ryszarda Magdziorza, 14.01.2001

8 komentarzy:

 1. Pamiętam, że w Berlinie podczas prezentacji niektóre "znaki szczęśliwych Hindusów" (© Prokuratura Okręgowa w Białymstoku) wywoływały inspirujące reakcje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I nic dziwnego, "hinduskie szczęście" jest ścigane w RFN przez Urząd Ochrony Konstytucji ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta ksiazke tez chcialbym miec kiedys.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest to niewykonalne ;) Ale nie za pośrednictwem Poczty P. (doszła przesyłka???)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie doszla. Podobno po 60-ciu dniach mozna juz skladac zazalenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Das stimmt! :)
  http://www.gesetze-im-internet.de/stgb/__86a.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam Panie Wojciechu. Chciałbym się z Panem skontaktować w celu omówienia warunków wykorzystania jednego z Pańskich zdjęć w moim projekcie. Proszę o podanie maila do siebie lub info o sposobie kontaktu na kontakt@arkadiuszolszanka.pl. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.