sobota, 21 czerwca 2014

Eric Tabuchi "Mobile Homes" do sobotniej kontemplacji

Wydaje mi się, że na stronę Erica Tabuciego nie zaglądałem chyba z 4 lata. Bo pamiętam z niej dobrze tylko jego serię Alphabet Truck... W międzyczasie przybyło tu projektów, które są RE-WE-LA-CYJ-NE! 

I jak to miło spotkać bratnią duszę. 

To ja sobie pokontempluję dzisiaj serię Mobile Homes. Do czego odwiedzających hiperrealizm zapraszam, mając też świadomość, że (tu zacytuję "krytyka krytyków od wykrzykników" - jak go trafnie nazywa Wojtek Sienkiewicz) być może Tabuchi "niepotrzebnie ironizuje" i nadwyręża tym samym "powagę bytu" ;))

Wspomniana seria (tak zresztą, jak i inne projekty) fajnie prezentuje się zestawiona w tableau, jak i w postaci singli (co widać poniżej).

 Eric Tabuchi, Mobile Homes Serie
Eric Tabuchi, Mobile Homes Serie

7 komentarzy:

 1. Zaciekawiła mnie seria Border line i 26 recycled gasoline stations

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie to szalenie się podoba. I on to wszytko robi cyfrą... Czyli argument, że to użycie analoga decyduje o uznaniu wypowiedzi, iz ma ona charakter "artystyczny" odpada ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te jego przyczepy już kiedyś znalazłem przymierzając się do podobnej serji, dobrze, że wrzuciłeś, bo nie mogłem sobie przypomnieć kto to zrobił... przez ten 26 stacji to wygrzebałem Eda R. z półki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobną serię i całkiem niezależnie zrobił (robi?) Karol Gustaw Szymkowiak. Bardzo fajną zresztą.

  A mnie podoba mi się konsekwencja Tabuchiego. No i bardzo trafne wybory motywów do tworzenia typologii. Przez chwilę zastanawałem się, jak to jest możliwe, że on jest z Francji i robi takie fajne rzeczy? Na ale jego korzenie są dość nietypowe, jak wyczytałem w jakimś biogramie, z jednej strony francusko-duńskie, z drugiej japońskie...

  A wspomnianego przez Ciebie Eda R. wymienia jako inspirację, podobnie jak i Becherów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest cos takiego nieopisanego w przyczepach, kampingach co przyciaga nasza uwage, moze to resztki naszego koczowniczego DNA. Nie wiem czy mozna, ale dorzuce ;)
  https://www.behance.net/gallery/12231147/The-Summer-Restful-Nest
  Nie zeby to jakis wielki projekt, bardziej wakacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość przaśnie to się prezentuje... To jest działający kemping?

   Usuń
 6. Generalnie tak, tyle ze wszystkie przyczepy sa na pustakch, nie mobilne bo podobno prawo na to nie pozwala. Nawet to co wyglada jak domek w rzeczywistosci jest obudowana przyczepa!

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.