poniedziałek, 8 września 2014

NAJPIĘKNIEJSZY TARPAN ŚWIATA

DK 41 wylot z Prudnika na Nysę stoi po lewej najpieknieszy tarpana swiata. Niestety nie zrobilem zdjecia ale mozesz mi zaufac :) Smsa o powyższej treści dostałem kilka dni temu (03.09.14) od Wojtka Sienkiewicza, DZIĘKI!
No i od razu wyruszyłem na poszukiwania przy pomocy street view. Ponieważ nie miałem dokładnych danych, ani współrzędnych, więc zajęło mi to trochę czasu... Ale nie były to zmarnowane kwadranse, ponieważ podróżując, za przeproszeniem wirtualnie, obwodnicą Prudnika w kierunku Nysy mogłem podziwiać niezaprzeczalne walory wizualne naszej ziemi ojczystej. I właściwie wcale nie trzeba się przemieszczać w realu, żeby mieć uczucie (towarzyszące mi podczas wczorajszej przejażdżki przez Podhale i Podbeskidzie), jakby nas ktoś kopnął w głowę ;)
 
To ostatnie ujęcie chyba najbardziej rokuje?

10 komentarzy:

 1. Ciekawie by wyglądało, jakby ująć go tilt-shiftem.

  OdpowiedzUsuń
 2. To wiem, myślałem o takim mocnym odchyleniu żeby wyglądał jak zabawka na makiecie. Ale czy to jeszcze byłby hiperrealizm ? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawdę mówiąc, tylko jeden raz użyłem tilta. Było w Birkenhead w 2008, kiedy z wieży St Mary's church fotografowałem jedyny czynny dok w tamtejszej stoczni. A ponieważ pracowałem w kombinacji FlexBody + Distagon 50mm, więc możliwości shiftu w dół były ograniczone do 5mm. No to trochę przytiltowałem, a pojawiającą się rozmycie wyostrzyłem partiami w Ph.
  Pierwsze zdjęcie: http://hiperrealizm.blogspot.com/2009/12/city-on-edge.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Przejeżdżałem obok niego w minioną sobotę, sporo dalej czyli w Starym Koźlu stał sobie jeszcze na poboczu błękitny 125p z napisem SKUP AUT dokładnie w tym miejscu: http://goo.gl/maps/0X8Wy

  A jeszcze nieco dalej w Kotlarni masz tego Jaguara o którym ci kiedyś pisałem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz to on jest znacznie ładniejszy niż z czasu rejestracji przez Google SV

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.