wtorek, 30 grudnia 2014

Seminarium

Najnowszy numer kwartalnika Autoportret poświęcony jest niesamowitości i znajdzie się w nim też mój mini fotoesej, którego tematem są budynki Wyższego Seminarium Duchownego Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców, zlokalizowane w Krakowie przy ul. ks. Stefana Pawlickiego. 


Tutaj pismo leży jeszcze w drukarni przed składem i oprawą, a na górze tej pryzmy widać kupkę ozalidów ze zdjęciem otwierającym etiudę mojego autorstwa. Powyższa fotografia powinna wyglądać tak (tak zresztą została wydrukowana, mimo że na papierze offsetowym i z jednego przejazdu):


Wyższe Seminarium Duchowne Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców - Droga Czterech Bram, zostało zaprojektowane przez Dariusza Kozłowskiego, Wacława Stefańskiego i Marię Misiągiewicz. Obiekt wzniesiono w latach 1985-1996, a o koncepcji tego postmodernistycznego założenia można poczytać w piśmie Murator

ZAPRASZAM DO LEKTURY AUTOPORTRETU
Nr 4 (47) 2014 będzie dostępny w kolportażu w styczniu 2015.

2 komentarze:

  1. mieszkam przy Praskiej, mijam ten obiekt niemal codziennie. z poczatku wydawal mi sie "trudny", ale przeczuwalam, ze drzemie w nim "ideja", ze postmodernizm trzeba poczytac i poogladac. dzieki za linki - wreszcie to zrobie! (tez "Autoportret" zakupujac.)

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest trochę taka totalna architektura... Projektanci za bardzo się nie przejmowali potrzebami seminarzystów ;)

    OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.