poniedziałek, 26 stycznia 2015

Czy portal fronda.pl redagują antysemici i analfabeci?

Wygląda na to, że jedno nie wyklucza drugiego... Lub inaczej rzecz ujmując, jedno z drugim idzie w parze...
Nie raz przyznawałem się na hiperrealizmie, że czytuję prawicową prasę dla beki. No i co dziasiaj znalazłem na czołowym nośniku poświęconym? A coś takiego:


Widoczna po lewej stronie grafika to nieco podkadrowny nazistowski antysemicki plakat z 1943 roku, który w oryginale wygląda tak:


W latach 1937-38 w Winnicy NKWD wymordowało ok. 9000 Ukraińców. Ślady masakry odkryli Niemcy w maju 1943 roku i wyprodukowali ten propagandowy plakat, na którym bolszewicki komisarz z naganem w łapie i gwiazdą na czapce został obdarzony przez anonimowego grafika fizjonomią rodem z antysemickich karykatur. 
Czyżby ludzie z portalu fronda.pl ciągle załapywali się na fantazmat żydokomuny?

9 komentarzy:

 1. Ja do teraz mam problem z zaszeregowaniem redaktorów frondy, a także grupy, do której kierują swe wypociny. Zawsze myślałem, że to portal prawicowy i najwyraźniej mam rację. Tylko to taka prawica, która niby katolicka, ale łamiąca wszelkie zasady chrześcijanstwa. Niby na prawo i przeciwko komunizmowi, ale z silnymi akcentami socjalistycznych idei rynkowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oni nie pierwszy raz wykorzystują antysemicki plakat do zrobienia winietki anonsującej artykuł. Poprzednio był to wytwór rodzimej propagandy z okresu wojny polsko-bolszewickiej. Jakąś taką dziwną skłonność mają do tego typu obrazowania... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się to mocno kojarzy z Legionem Michała Archanioła, mając na uwadze retorykę frondy czuję, że tak to się ma właśnie kojarzyć. Obrazek wielce wymowny, jeśli ktoś czytał Kaplana ''Bałkańskie Upiory'', ten wie czym to pachnie...

  OdpowiedzUsuń
 4. W dodatku jest tam (nadal, przed chwilą sprawdziłem) niezły byk, aż mi oczy krwawią od tego "najeźdźcom"...

  OdpowiedzUsuń
 5. Może pierwotnie miało być ''zrób kuku rosyjskim najeźdźcom''... ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fronda to absolutnie nie prawica, tylko konserwatyści. A konserwatyzm może być lewicowy i w Polsce w zdecydowanej większości taki właśnie jest. Apeluję, bo oblegają nas te przeinaczenia słownikowe rozpropagowane przez telewizje, tak jak to, że Śląsk dzielimy na Śląsk i Dolny Śląsk (sic!) i potem słyszymy w mediach, że "z Wrocławia (nota bene: stolicy Śląska) prezydent udał się na Śląsk".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakkolwiek by tego nie nazwać, to "kolor jego jest brunatny" i może jeszcze "Die Kreuzen Hoch" ;)

   Usuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.