wtorek, 6 stycznia 2015

Pocztówka na Trzech Króli

z ulicy Lucjana Rydla w Krakowie.

[2015-01-06 08:30]

Ciekawe czy przemaszeruje tędy tradycyjna procesja?
Napis tkwi na murze od 23.12.2014.
Kiedy robiłem to zdjęcie mijali mnie wierni zmierzający na nabożeństwo w pobliskiej parafii rzymskokatolickiej pw. św. Wojciecha...

6 komentarzy:

 1. A co Pana zdaniem ci wierni powinni zrobić, wziąć wiaderko z farbą i zamalować, i tak ze wszystkimi tego rodzaju napisami? Myślę że jak by na tej ścianie było napisane Kaczyński na szubienice też napis pobył by sobie dopóki by remontu nie było, nie sprowadzajmy problemu do tego jacy to katolicy w naszym kraju tylko jacy ludzie po prostu. Przyszedł jakiś durny nastolatek, nabazgrał w nocy bo w dzień już by taki odważny nie był i tyle. Przecież nie tylko katolicy przechodzą tamtędy, ateiści pewnie też, łatwo powiedzieć jest napis, każdy może wziąć to wiaderko i pomalować albo zgłosić gdzie trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 2. To my jesteśmy na "Pan"?
  Zgłoszone było prawie dwa tygodnie temu.
  Co do Kaczyńskiego, to zgadzam się całkowicie. Jak najbardziej ch... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak byśmy się spotkali np. w Galerii na Pana wystawie to raczej nie powiedział bym cześć Wojtek, retros z bloga jestem, to i tu piszę na Pan ;)
  Więc sprawa zgłoszona, pięknie, teraz tylko poczekać, góra dwa lata i napis zniknie, nasze państwo i jego służby działają błyskawicznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo ładnie, aczkolwiek podchodząc np na wernisażu wypadałoby się przedstawić... Co też dotyczy bloga.
  Napis zniknie pewnie szybciej, bo napisała o nim wczorajsza Wyborcza .
  A gdyby nie napisała? Gdyby nie było zgłoszenia do SM, to czy sama administracja nie powinna go usunąć?

  OdpowiedzUsuń
 5. Usunąć powinna, jak najbardziej tyle że często jest tak że jak usunie pojawia się zaraz następny i wtedy trudno trochę się dziwić że nie zawsze szybko usuwa bo to pewnie 5zł nie kosztuje.
  Mariusz Wojtczak, nadrabiam nietakt ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prof. Ewa Łętowska: ‘główne problemy słabej reakcji wymiaru sprawiedliwości na przestępstwa z nienawiści tkwią w aksjologicznej niewrażliwości prokuratury i sądów na przestępstwa z nienawiści. To owocuje częstym umarzaniem spraw wszczętych lub niedopatrzeniem się na tle poszczególnych wypadków nawoływania do nienawiści na tle (zniewagi na tle) przynależności do grupy wykluczanej’.

  Obok Rydla jest targ i na kilku budach też pojawiły się rasistowskie napisy. I pilnujący targowska dozorca momentalnie je zamalował. Nie sadzę, żeby przeczytał "Nigdy więcej" z tym tekstem ;)

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.