niedziela, 1 marca 2015

Puszyste obłoki

W piątek odwiedził mnie Krzysztof Eberle z albumem Jürgena Nefzgera Fluffy Clouds. Oglądam sobie teraz tę książkę, no i... mam mieszane uczucia. Niby wszystko jest OK, ważny temat (europejskie elektrownie atomowe i ich umiejscowienie w krajobrazie), elegancki sposób podania (można by powiedzieć, że kadry są wysmakowane, ale nie kosztem ich weryzmu), jednak całość dość średnio działa... Przynajmnie na mnie... Co więc robić? Jak żyć panie premierze? ;))

rgen Nefzger,z serii Fluffy Clouds, Nogent-sur-Seine, France, 2003 

10 komentarzy:

 1. Ta fotografia nie mówi nic o tym, że obok jest elektrownia atomowa, chłodnie kominowe to nie jest element przywołujący skojarzenia tylko z tego typu elektrownią. Czystość otoczenia bardziej o tym świadczy...
  Elektrownie atomowe ja w swoim wyobrażeniu porównuję do transportu lotniczego; szybki, dość czysty, wydajny i sprawny. Ale jak się coś popsuje, to niewielu z tego wychodzi cało. Jednak według statystyk jest to najbezpieczniejsza forma transportu... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czystość i sprawność w obu przypadkach to propaganda... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za 60 zł nie może być złe ;-) Zdjęcia jako takie są dobre, ale faktycznie brakuje tam jakiegoś napięcia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brakuje... Wkur... mnie dodatkowo ta poranna złocistość światła... Jak to nazywa Andrzej Maciejewski "golden hour" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. American Power to niestety nie jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bo też nie ma tu tak rozbudowanej i wielowątkowej narracji jak w American Power, czy Petrochemical America, którym się ostatnio delektuję. A z drugiej strony jako totalny amator chciałbym robić takie zdjęcia :-D

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekny, sielankowy obrazek kogos odpoczywajacego czy tam lowiacego ryby a w tle dymiace kominy to moim zdaniem pierwszy krok do poteznego kiczu. Dodajmy do tego delikatne slonce zaraz po zachodzie lub z rana, troche mgly i juz wszystko jest do dupy.

  Takie teamty wydaja mi sie bardzo bardzo trudne do zrobienia w taki sposob zeby bylo i dobrze i nie nachalnie. Cos jak z fotografowaniem kwiatow. Malo kto do tej pory fotografowal kwiaty dobrze.

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.