niedziela, 11 września 2016

Live at Checkerboard Lounge, 22nd November, 1981

Miałem to wczoraj wrzucić... Ostatnio prawie non stop słucham nagrań artysty o nazwisku McKinley Morganfield alias Muddy Waters (słucham i nie mogę się oderwać). I szukając na youtubie rejestracji jego występów z lat 50. i 60. przypadkowo trafiłem na w miarę kompletny zapis koncertu z klubu Checkerboard Lounge z 22 listopada 1981 roku, gdzie obok bluesmana pojawia się trzech członków The Rolling Stones (to z inicjatywy zespołu doszło do tego wspólnego występu oraz jego rejestracji) - a także Buddy Guy (właściciel klubu), Junior Wells i Leftly Dizz. Stonesi są po wydaniu takiej sobie płyty Tattoo You i od niespełna dekady (niespełna, bo w 1972 wychodzi rewelacyjny album Exile on Main St) odcinają kupony od swojej kariery, Muddy Waters ma na karku 68 lat i - jak można zobaczyć podczas tego koncertu - jest w świetnej formie. Czy we współczesnej muzyce pop mogłoby dojść do podobnego wydarzenia? Wątpię...


4 komentarze:

 1. Nie wiem czy wiesz, ale Stonesi w początkach swojej kariery, zanim stworzyli coś swojego to grali głównie covery m.in. Muddy Watersa. Od jego utworu wzięli też nazwę zespołu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy muszę o tych powszechnie znanych faktach pisać? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy wiesz, ale Stonesi w początkach swojej kariery, zanim stworzyli coś swojego to grali głównie covery m.in. Muddy Watersa. Od jego utworu wzięli też nazwę zespołu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę muszę o tych powszechnie znanych faktach tutaj pisać??? ;))

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.