niedziela, 2 września 2018

!@#$%^&*()_+=-{}|":>?<,./;'[]\~

Mój ukochany zielonoczarny plecak Lowepro... Który kupiłem specjalnie z myślą o pracy Hasselbladem 500 C/M + shift converter + obiektyw + A12, a było to jakoś w 2005 roku, którego używałem często teraz, szczególnie odkąd kupiłem zoom nikona 24-70 mm, bardzo poręczny plecak i nawet zbyt obszerny, bo zwykle wkładałem do niego jeszcze nikonowską dwudziestkę i 15mm Irixa (z niej częściej korzystałem)... Kiedy wczoraj wyjąłem go z auta i włożyłem na plecy, i szybkim krokiem ruszyłem się w kierunku przystanku autobusowego w Rogalinku z wymalowanym w środku generałem Sikorskim, usłyszałem sucho brzmiące bum, i obróciwszy szybko głowę zobaczyłem jak D810 wylądował na asfalcie, a osłona obiektywu potoczyła się w kierunku drugiej strony jezdni... !@#$%^&*()_+=-{}|":>?<,./;'[]\~ Mój pie*dolony czarnozielony plecak Lowepro... Owszem zaciągnąłem oba zamki błyskawiczne, ale jeden z nich się rozszedł... F*CK! Ponieważ body walnęło o ziemię solidnym mocowaniem statywowym Manfrotto (używam tych starych sześciokątnych płytek), więc nic w nim nie pękło, tak samo w przypadku obiektywu, którego osłonna słoneczna przyjęła część uderzenia, ale... Po założeniu 15mm, okazało się, że nie trzyma on w ogóle ostrości i wtedy zobaczyłem, że lekko ugina się bagnet... F*CK! F*CK! F*CK! !@#$%^&*()_+=-{}|":>?<,./;'[]\~ i mam nadzieję, że da się to K*RWA JEGO MAĆ (plecaka Lowepro oczywiście) naprawić (???).


Więc wracając do domu (a pogodę miałem idealną, wysoki lub średni pułap chmur), zahaczyłem o Rawicz, żeby zobaczyć w jakim stanie znajduje się zlokalizowany tam cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej (oczywiście zdjęcie należy tu wykonać po południu i nie komórką...).

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Owszem, to może kosztować z... 1,5K, jak mi powiedział dzisiaj pan w serwisie N. w Warszawie.

   Usuń
 2. Wojtek, a weź zobacz co Ci powiedzą w Fotodoctor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam jest do wymiany pęknięta czołówka, w której siedzi bagnet. Pan w serwisie zdjął dekielek i to od razu zobaczył. Czegoś takiego właśnie się obawiałem, więc pomyślałem, że lepiej dać to do firmowego serwisu - kwestia części, a potem wyjustowania całości. A aparat będzie naprawiany w... Czechach, ponieważ na miejscu oni nic już nie robią... Przynajmniej nie rozmawiałem z botem ;))

   Usuń
 3. To juz kolejny przypadek w przeciagu moze 3 miesiecy docierajacy do moich uszu o wypadajacym sprzecie z plecaka, poprzednie skonczyly sie dobrze, znaczy serwis i dalo sie naprawic. A co to za shift converter do 500C/M?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hasselblad Zeiss PC-Mutar 1.4 Shift Converter, można go podpiąć do 40mm, 50mm, 60mm, 80mm i 100mm. Bardzo dobry, nie wpływa negatywnie na ostrość obrazu.

   Usuń
 4. A dziekuje za info, fajne to, ale tez cena tez.

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.