niedziela, 12 sierpnia 2012

Ostrowiec Świętokrzyski, al. Mickiewicza


2012-08-12  17:41

Nie spodziewam tutaj się zbyt wiele. Pogodę trafiłem niespecjalną (stanowczo zbyt ciemno), a i sam motyw też nieco mnie rozczarował... Zobaczymy jak poradzi sobie z nim Ektar, który lubi podkręcać wszelkie ciepłe kolory. Zrobiłem kilka wariantowych ujęć, przy różnych parametrach ekspozycji, ale myślę/spodziewam się, że ten obiekt może znacznie lepiej zagrać w przypadku zimowych realiów pogodowych.

6 komentarzy:

 1. Ładna reklama jest w Sierpcu. Zielony kabriolet, ulica zdaje się Reymonta. Nie wiem, czy coś sie wyświetli: http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s480x480/481927_4241299758120_1972733381_n.jpg

  OdpowiedzUsuń
 2. wszystko się wyświetla
  DZIĘKI za namiar :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie się cieszę, że skorzystał pan z mojej podpowiedzi ale jednocześnie strasznie żałuję że nie przechodziłem ul. Mickiewicza tego dnia ok 17.30 :( super by było spotkać pana w moi mieście...
  Jest jeszcze kilka miejsc, które mogłyby pana zainteresować: jest wrak-reklama na ul. Samsonowicza (prześlę poglądową fotę) i liczne murale kibicowskie.
  Dwa kroki od obiektu ze zdjęcia znajduje się tzw. Dom Heinego, który tymczasowo przejęliśmy. Budynek z imponującą historią czeka na wyburzenie. Przed wojną mieściła się tym szkoła rabiniczna "Bejs Josef" a w czasie wojny - Judenrat. Możliwe, że mieścił się tu też dom modlitwy.
  Może uda spotkać się innym razem. Może w "zimowych realiach pogodowych" :)
  Pozdrawiam serdecznie
  WM

  a swoją drogą to ciekawy jestem dlaczego rozczarował pana ostrowiecki motyw?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie "panujmy" sobie :)
  Co do "rozczarowania", to światło było kiepskie tego dnia i auto nie wyglądało jakoś olśniewająco... Ale wybiorę się zimą, bo myślę, że ten śnieg może tu fajnie zadziałać (przy wysokich chmurach światło się fajnie odbija od śnieżnych powierzchni i "dopala" motyw)
  Za poglądowe zdjęcie drugiego obiektu-wraku będę wdzięczny. SERDECZNIE POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 5. Drugi obiekt z Ostrowca znajduje się na ulicy Samsonowicza (jadąc od miasta mija się po lewej wjazd do Huty Ostrowiec, prosto z 300 m, obiekt jest też po lewej)
  http://www.fotoszok.pl/upload/e6e165f2.jpg

  OdpowiedzUsuń
 6. DZIĘKI :)))
  Nie omieszkam go zlustrować.

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.