poniedziałek, 23 lipca 2012

ZŁO MOWANIE (Bytom, Łaziska Górne, Łaziska Średnie, Jaworze)


Jadąc wczoraj po dziecko, które przez kilka dni przebywało u znajomych, spędzających wakacje w domku letniskowym w Jaworzu obok Bielska-Białej, postanowiłem nadłożyć trochę (sporo) drogi i zahaczyć o Bytom, gdzie przy ulicy Przemysłowej znajduje się zjawiskowy CV 2, użyty jako reklama składu złomu. Po raz pierwszy zobaczyłem ten wrak na facebooku, na zdjęciu udostępnionym przez Rafała Jakubowicza, a potem jeszcze anonsował mi go Marek Locher (dzięki!). No więc, na miejscu (około pierwszej) okazało się, że obiekt jest usytuowany dokładnie pod światło... Niemniej jednak postanowiłem zrobić jedno ujęcie ze skosa, wyjąłem sprzęt z auta, rozstawiłem statyw i w tym momencie okazało się, że... nie zabrałem ze sobą płytki statywowej, więc wykluczone było fotografowanie z shiftem oraz na Ektarze. Fuck!

13:14 (Samsung S5610)

Potem pojechałem w kierunku Łazisk Górnych, gdzie kiedyś z DK-81 wypatrzyłem czerwonego Trabanta na dachu domu/biura złomowiska. No i mimo, że od tamtego czasu kilka lat minęło, Trabi strażacko czerwony, błyszczący i ewidentnie odnowiony, nadal tam był (wydaje mi się, że go nieco nawet przesunęli na kalenicy). Muszę się wybrać go sfotografować jesienną lub zimową porą (i raczej z drugiej strony – od nie zabudowanych jeszcze pól).

14:17 (Samsung S5610)

Jadąc w kierunku Bielska-Białej via Łaziska Średnie wypatrzyłem przez okno murale Ruchu Chorzów, zupełnie niezłe i jak zwykle „symptomatyczne”. Podczas robienia trzeciego zdjęcia, ze sklepiku o wiele mówiącej nazwie Źródełko wyszła Pani i zaczęła mnie indagować w jakim celu te fotografie są wykonywane, więc… powiedziałem jej - zgodnie z prawdą zresztą - że to projekt i ten „projekt” wyraźnie ją przytkał. Pojechałem dalej.

 14:42 (Samsung S5610)

14:46 (Samsung S5610)


14:48 (Samsung S5610)

I wreszcie główny cel mojej podróży, „ZŁO MOWANIE” z Jaworza. Tu już pogoda była OK., wylazło słońce, a ja w duchu kląłem, że nie zabrałem do torby tej cholernej statywowej płytki. KURTYNA!

15:34 (Samsung S5610)