piątek, 1 lutego 2013

Huta Głogów


[2013-02-01  11:35]

Zjawiskowo wyglądająca huta miedzi "Głogów", oglądana z okna pociągu (EN-57, czyli tzw. "kibla"). Wracając z Zielonej Góry specjalnie siadłem po lewej stronie wagonu, żeby zrobić komórką trochę zdjęć tego obiektu. Chyba warto byłoby się tam też wybrać samochodem i pokręcić się trochę po okolicy, bo tereny wokół huty też są zjawiskowe. 
Podróż z Zielonej Góry via Wrocław do Krakowa zajęła... ponad 10 godzin. Dodatkowo zaraz po starcie z Wrocławia Głównego, pociąg Interregio "Galicja" (czyli też "kibel", ale czteroczłonowy - EN-72), odmówił posłuszeństwa i staliśmy jakieś 40 minut, aż go na całe szczęście naprawili...
Spotkanie w BWAZG spoko. Pełna sala, dwugodzinny wykład i na koniec tylko jedno pytanie ze strony publiczności (trochę jak listopadzie w MOCAK-u). Pokazywałem "Postindustrial", "Niewinne oko nie istnieje", "Nowe Miasto" (poprzedzone fotografiami z archiwum Deroit Publishing Co. oraz zdjęciami Joha Daviesa z "Fuji City" i "Metropoli Project"), a na koniec "Kalwarię".

[2013-02-01  08:39]

6 komentarzy:

 1. Tylko jedno pytanie, bo byłeś bardzo przekonywujący...

  OdpowiedzUsuń
 2. Denerwujesz się przed wystąpieniem/wykładem?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie :) Mam tzw. tremę, ale to mobilizuje... Kiedyś występowałem w telewizorze i nie miałem tremy, po czym na wizji zacząłem się plątać... Ale to było dawno temu, jeszcze w latach 90. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Wojtku jak coś to mam filmik z pana wystąpienia w Zielonej Górze (robił mi pan zdjęcie komórką hehe ) niestety niemiałem jak pana złapać a nikt nikt specjalnie niepomagał w tym :P
  Wreszcie się udało, jakby co to >>>
  http://youtu.be/1SqacGs9j-g

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.