Nawet nie widziałem, że tam stał jeszcze jeden budynek o tej samej estetyce elewacji! Z ciekawości dopytałem dziś starszą mieszkankę "Podgórza" - zwanego dawniej "Eisenbahn dreieck", ponieważ domy w tej części kolonii były odgrodzone z trzech stron torami kolejowymi - która potwierdziła mi ten fakt! Tworzył on jakby domknięcie od południa całej tej linii zabudowy, ciągnącej się wzdłuż dawnego nasypu wąskotorówki, a graniczył bezpośrednio z terenem hutniczego składowiska rudy wielkopiecowej i koksu, no i z ulicą Podgórze - przecinającą tą część kolonii. Tam w ogóle poznikało wiele zabudowań, o prymitywnych familokach KAufhausu nie wspomnę, ale po drugiej stronie kolejowego nasypu była także intensywna zabudowa mieszkalna - zwana potocznie "Szlafhausem", od ulicy Niedurnego prowadziła na tyły tych domów nieistniejąca już ulica Kubicy, którą ujął na zdjęciu z 1978r. Michał Cała. Pozdrowienia
Ale to jest zdjęcie tego budynku, co jeszcze tam stoi... Mniej więcej w jego środkowej części były w nim wtedy pustostany. Co powinienem mieć też na kadrach wykonanych z drugiej strony. O ile dobrze to wszystko pamiętam po 22 latach?
Rozumiem, a to dopiero zaskoczenie! Na 100% bym taki widok określił jako "obiekt do wyburzenia", dzięki za sprostowanie. W takim razie wspomniany przeze mnie budynek musiał zostać wcześniej wyburzony, dopytam jeszcze... :)
Nawet nie widziałem, że tam stał jeszcze jeden budynek o tej samej estetyce elewacji! Z ciekawości dopytałem dziś starszą mieszkankę "Podgórza" - zwanego dawniej "Eisenbahn dreieck", ponieważ domy w tej części kolonii były odgrodzone z trzech stron torami kolejowymi - która potwierdziła mi ten fakt! Tworzył on jakby domknięcie od południa całej tej linii zabudowy, ciągnącej się wzdłuż dawnego nasypu wąskotorówki, a graniczył bezpośrednio z terenem hutniczego składowiska rudy wielkopiecowej i koksu, no i z ulicą Podgórze - przecinającą tą część kolonii. Tam w ogóle poznikało wiele zabudowań, o prymitywnych familokach KAufhausu nie wspomnę, ale po drugiej stronie kolejowego nasypu była także intensywna zabudowa mieszkalna - zwana potocznie "Szlafhausem", od ulicy Niedurnego prowadziła na tyły tych domów nieistniejąca już ulica Kubicy, którą ujął na zdjęciu z 1978r. Michał Cała.
OdpowiedzUsuńPozdrowienia
Ale to jest zdjęcie tego budynku, co jeszcze tam stoi... Mniej więcej w jego środkowej części były w nim wtedy pustostany. Co powinienem mieć też na kadrach wykonanych z drugiej strony. O ile dobrze to wszystko pamiętam po 22 latach?
OdpowiedzUsuńRozumiem, a to dopiero zaskoczenie! Na 100% bym taki widok określił jako "obiekt do wyburzenia", dzięki za sprostowanie. W takim razie wspomniany przeze mnie budynek musiał zostać wcześniej wyburzony, dopytam jeszcze... :)
UsuńNo więc na zdjęciu z dzisiejszego posta widać, że ta ściana z zamurowanymi oknami należy/należała do istniejącego budynku.
Usuń