sobota, 21 lutego 2015

Bytom-Bobrek, Huta "Bobrek", 25.11.2001


Zdałem sobie dzisiaj sprawę, że tego zdjęcia jeszcze tutaj nie zamieszczałem... A bardzo je lubię kontemplować. Bo też samo fotografowanie miało coś z kontemplacji - spędziłem tam wtedy chyba z półtorej godziny, czekając na kolejne gaszenie koksu, które skutkowały pojawianiem się kłębów białej pary na niebie. 
Roku później Hutę Bobrek zaczęto likwidować, co też sfotografowałem ze szczytu pobliskiej hałdy.

6 komentarzy:

 1. Lubiłem taki widok z okna pociągu - w roku 95 podróżowałem pociągiem na trasie Opole-Zgorzelec, przez Wałbrzych i okolice, pamiętam jak wstawał dzień w takim krajobrazie - dym, para, żelastwo i pociąg zwalniający do prędkości roweru...
  Na pierwszym planie widzę Łuk Triumfalny - tak nazywam te kompensatory wydłużeń na sieciach ciepłowniczych. W Bogatyni mamy takich sporo. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeden z ładniejszych widoków, które odeszły już do historii. Huta w pięknej okazałości - wielki piec, stalownia gdzieś w tyle oraz komin karbidowni (podobno najwyższy ceglany komin w Polsce). Też bardzo lubię to zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna fotografia. Mam nadzieję, że reedycja Czarno-Białego Śląska dojdzie do skutku.

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak, zastanawiam się nad tym... Ale chyba muszę dogłębnie przemyśleć kwestię przygotowania do druku... Jak to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w sensie techniki i materiałów?

   Usuń
  2. Metody druku z duotonu. Tzn. proporcji czerni i pantona.

   Usuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.