wtorek, 2 kwietnia 2013

NIEWINNE OKO NIE ISTNIEJE w Zamościu


5 kwietnia w galerii ZPAF w Zamościu o godzinie 16:00 otwiera się prezentacja projektu "Niewinne oko nie istnieje". Tym razem nieco okrojona, jeśli idzie o ilość pokazywanych zdjęć, ponieważ galeryjna przestrzeń nie pozwala na prezentację wszystkich 20 wielkoformatowych fotografii. Za to w towarzyszącym ekspozycji slajdszole będzie można zobaczyć ponad 400 kadrów, w tym sporo wariantowych ujęć obiektów, które nie znalazły się w książce. Np. te dwa kadry z Sanoka z budynkiem chasydzkiej modlitewni Klaus Sadogóra.

[10.11.2007]

W albumie "Niewinne oko nie istnieje" widoczny na zdjęciach obiekt, opisany został w sposób następujący:

Sanok, Synagoga Klaus Sadogóra, Rynek 10
Wzniesiona w 1924 z inicjatywy chasydów z Sadogóry, zwolenników cadyka Izraela Friedmana. Budynek na planie prostokąta z salą modlitwy prawdopodobnie na 1 piętrze. Lata II wojny przetrwała bez zniszczeń. Po 1945 umieszczono w niej Archiwum Państwowe. Zachował się kształt i układ okien w elewacji północno-wschodniej. 


[10.08.2008]

7 komentarzy:

 1. U Skody z listopadowego kadru prawe "oko" rzeczywiście nie istnieje. Trudno natomiast stwierdzić czy było ono niewinne... fart jest jednak fartem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż mam powiedzieć? Chyba wiesz co "krytyk krytyków od wykrzykników" (© Wojtek Sienkiewicz) sądzi o tych samochodach w kadrze... ;)))

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiem... ale pewnie jest to ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znam człowieka... a może powinienem?!?

  OdpowiedzUsuń
 5. E tam, znasz pewnie dobrze... Ale pociągnijmy tę zgadywankę dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. To już chyba wiem... z Krakowa i imię na K?

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.