czwartek, 29 listopada 2012

Salon Radomski


Berlin, Mitte? Prenzlauer Berg?, 03-07.07.1996 [Mariusz Bednarski napisał mi właśnie na Fb (09:42), że "kojarzy to miejsce (mrocznie) z Kastanienallee"]

No właśnie... Nie pamiętam już gdzie to dokładnie było? Chyba gdzieś na styku Mitte i Prenzlauer Bergu. Czy ktoś potrafi zlokalizować to miejsce?
Przypomniałem sobie o tych filmach pod wpływem oglądania albumu VorOrt. Przez 5 dni na początku lipca 1996, włóczyłem się po tych dwóch dzielnicach i... właściwie to bardziej patrzyłem, niż robiłem zdjęcia. A szkoda... Niemniej jednak coś mi musiało już wtedy świtać w głowie, skoro sfotografowałem elewację tego squatu. Generalnie, to unosiłem wtedy aparat wyżej, żeby robić zdjęcia fasad w mniejszym lub większym skrócie perspektywicznym, a trzeba było fotografować przede wszystkim to, co było na poziomie parteru i chodnika (a było co fotografować...).

2 komentarze:

  1. wysłałem na maila moje przypuszczenie co do adresu tego budynku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiem, wiem, sorry, że nie odpowiedziałem.
    Wydaje mi się, że Mariusz ma jednak rację. Bo po tej jego sugestii jakoś stanęła mi przed oczami Kastanienallee sprzed 16 lat w całej swej okazałości (czy też upiorności)... I tak tam wtedy było.
    Natomiast Ackerstrasse znam, ale w 1996 na pewno się tam nie kręciłem (bardziej na prawo od tych rejonów). POZDROWIENIA

    OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.