niedziela, 11 marca 2012

Trabant(y) w drodze z Warszawy do Łodzi. I sama Łódź...

2012-02-10  08:14 (Nokia 2700)

 2012-02-10  10:39 (Nokia 2700)

2012-02-10  13:21 (Nokia 2700)

Trochę (raczej bardzo...) nie trafiłem z pogodą. Ale jadąc z Warszawy do Łodzi via Skierniewice, zjeżdżając z DK8 natrafiłem na dwa kapitalne Trabanty. Pierwszy - to post-enerdowskie Trabolo z silnikiem od Volkswagena Polo, drugi - klasyczny 601 (niestety nie zrobiłem mu foty komórką). No a w Łodzi, ponieważ aura nie pozwalała na zbyt wiele, głównie spenetrowałem nie znane mi dotąd rejony, np. okolice ulicy Pogonowskiego, gdzie znalazłem sporo ciekawych murali. W przypadku ostatniej z wklejonych fotografii, napis o brzemieniu RTS CHN, czyli: Robotnicze Towarzystwo Sportowe (pełna nazwa klubu Widzew) Chojny (dzielnica Łodzi) ozdobiony jest... trójramiennym hakenkreuzem, wypisz wymaluj jak z flagi ultraprawicowej partii Afrikaner Weerstandsbeweging z RPA.

6 komentarzy:

 1. trabant ekstra!!
  a foto chyba w opcji 6x7 tym razem?

  OdpowiedzUsuń
 2. Opcji 6x7 pożyczonej (niestety!)...
  Jutro wywołam film i zobaczymy co tam naprawdę jest (to w ogóle mój pierwszy film zrobiony siódemką.

  OdpowiedzUsuń
 3. technicznie będzie na pewno ekstra, jak to z emsiódemki ;)) a surrealistyczne znalezisko piękne po prostu!!
  pozdro !!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem oswojony z tą kamerą i nie wiem jeszcze, jak to co widziałem w wizjerze, przekłada się na zarejestrowany kadr. Jutro wszystko się wyjaśni. POZDRO!

  OdpowiedzUsuń
 5. 7 to był chyba mój ulubiony aparat biorąc pod uwagę wygodę pracy... powinna zainteresować Cię opcja adaptera na mały obrazek, osobiście nie próbowałem, ale ciekaw jestem jak się taki zestaw ma w kwestii jakości do x-pana:
  http://homepage.ntlworld.com/joechan/pdf/mamiya7_135_panoramic_adapter.pdf

  OdpowiedzUsuń
 6. Aparat BAAARDZO FAAAJNY...
  Pewnie format kadru z filmem 135 jest taki, jak w X-Panie, tyle, że maksymalna ogniskowa "siódemki" to 43mm, a w przypadku X-Pana najczęściej używam 30mm. Świetne szkło, choć wielu na nie wybrzydza. Nie na ostrość - ta jest bezbłędna, tylko na zniekształcenia na bokach kadru, które przy tak szerokim obiektywie jak na format 24x65mm, muszą po prostu być ;) Nie ma bola! "Standardowy" 45mm też zresztą zniekształca krawędzie, co jest szczególnie dotkliwe, jak się fotografuje ludzi z bliska.
  Dla mnie ten asferyczny Fujinon 30mm (prawdziwa asferyczna soczewka, żadna tam hybryda ze szkła i plastiku) to rewelacja! Kiepski jest natomiast dopinany wizjer... Tu firma Fujifilm ewidentnie poleciała po kosztach ;)

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.