wtorek, 20 października 2015

Postindustriale w Muzeum w Chorzowie

Miło mi poinformować, że widoczny poniżej zestaw prac został zakupiony do kolekcji Muzeum w Chorzowie. Ogromnie mnie to cieszy!
Tak w góle to pierwsza prezentacja cyklu Czarno-Biały Śląsk miała miejsce w Galerii Zderzak pod tytułem Postindustrial właśnie... Wszystko dlatego, że ten pierwszy tytuł traktowałem jako wyłącznie roboczy, a album chciałem wydać pod tym drugim. Jednakże Jan Michalski, który był współwydawcą i redaktorem książki się uparł, a ja już miałem dość tego całego kołowrotu wydawniczego i odpuściłem... Odpuściłem także niezamieszczenie w albumie panoram, jakie robiłem wtedy rosyjskim Horizonem i tego żałuję bardziej!
Jednakże Marek Meschnik czujnie wybierający prace dla Muzeum (WIELKIE DZIĘKI!) uwzględnił dwie fotografie w takim właśnie formacie.


2 komentarze:

  1. Bardzo lubię i cenię te zdjęcia. To fotograficznie świetna robota, a wartość dokumentalna rośnie z każdą nieodwracalną zmianą w krajobrazie. Ostatni kadr tak na mnie zadziałał, że postanowiłem odwiedzić to miejsce :) Oczywiście ze świadomością, że dziś wygląda kompletnie inaczej..

    Gratuluję!

    OdpowiedzUsuń
  2. THX! :)
    Ostały się chyba tylko domy z ostatniego planu?

    OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.