poniedziałek, 13 lutego 2017

Irix Story (Lubin)

[Lubin, ul. Kolejowa, 12.02.2017 - 07:30]

Według autorów innego muralu w Lubinie, jaki można oglądać na ogrodzeniu przy ulicy Zielonogórskiej, sowiecka okupacja w Polsce trwała od 1939 roku do 1993... czyli 54 lata. Co jednak nie dotyczy(ło) chyba w całości samego miasta Lubin, noszącego do roku 1945 nazwę Lüben, zaś po przejęciu tego terenu przez polską (OMG, komunistyczną?!) administrację przez krótki czas używano też form "Lubiń" i Lubień". 

[ps. Irix 15mm f/2.4 spisuje się - jak dla mnie - rewelacyjnie. Aż mi się zamarzyło, żeby ktoś w tej firmie wpadł na pomysł wyprodukowania shifta... Bo jakościowo (mechanika + optyka) na pewno sobie poradzą, a cena byłaby z pewnością znacznie niższa, niż dyskusyjne produkty w tym asortymencie koncernu na literę "N".]

2 komentarze:

  1. Ja zawsze zastanawiam się, co myśli taki kibic mówiąc "komuna". Czym ta komuna dla niego jest ? Tak sobie myślę, ale nie mam śmiałości kibiców pytać o takie sprawy... ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten znak zakazu, czyli "precz z komuną", pojawia się dość często (mam już niezłą kolekcję). Czasem też w wersji z fizjonomią Ernesto Rafaela Guevara de la Serna ze słynnego zdjęcia Alberto Kordy. Obie sytuacje mają się nijak do neoliberalnej rzeczywistości, w której od momentu transformacji w 1989 roku żyjemy... I która z ideą komunizmu czy też autorytarną zwykle praktyką wcielania jej w życie nic wspólnego nie ma.

    OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.