niedziela, 26 października 2014

Buk revisited

Buk, synagoga (od zaplecza), 25.10.2014 [14:19]


Jak widać na zdjęciu, które zrobiłem wczoraj w przerwie w podróży do Piły, kible nadal stoją. Aczkolwiek widać też, że miejski wucecik nie jest już używany. Może go w końcu zlikwidują?
Fotografia tego obiektu, która znalazła się w książce Niewinne oko nie istnieje, a także w zestawie ekspozycyjnym, wywoływała zwykle histeryczne reakcje prawactwa polskiego (by tak eufemistycznie nazwać ten fenomen z zakresu patologii polityczno-społecznej), którego przedstawiciele i przedstawicielki zarzucali mi manipulację...
A wczoraj na wernisażu w Pile, szefowa Towarzystwa Miłośników Miasta Piły powiedziała mi autentycznie wzburzona, że to skandal, żeby stawiać szalet w takim miejscu.
„Nie ma powodów, żebym nie wierzył w postęp”, jak słusznie pisze poeta.

No i właśnie zdałem sobie sprawę, że fotografii synagogi w Buku nigdy na hiperrealizmie nie zamieszczałem. A więc nadrabiam to ewidentne zaniedbanie, voilà!

Buk, synagoga (od zaplecza), 11.05.2007

10 komentarzy:

 1. Żyd czy nie żyd, wysrać się czasem musi. Lepiej to zrobić w kiblu niż pod płotem. Widać polskie lewactwo woli na widoku

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak pewnie, ale bez wulgaryzmów, napisano by w gównianym prawicowym pisemku, w którym pracujesz jako grafik prowadzący... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Owszem, pracuję tam, w wolnych chwilach też pracuję. Natomiast Twoja ostatnia wypowiedz świadczy, że jesteś zaangażowany w lewackie gówno po same uszy. Smacznego

  OdpowiedzUsuń
 4. To już było. Co najmniej trzynaście razy. Powtarzasz jakiś stary niby dowcip.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dorobić się personalnego hejtera... I to nie jakiegoś anonimowego "bezana" czy innego "gościa niedzielnego", tylko "niepokornej" osoby z krwi i kości, BEZCENNE!
  Za całą resztę zapłacisz kartą SKOK Stefczyka ;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaiste się ochłodziło, zima zmierza do nas wielkimi krokami.
  ;)))

  OdpowiedzUsuń

Żeby zamieścić komentarz, trzeba się po prostu zalogować na googlu i przedstawić.